ŻYCZLIWY WŁOCŁAWEK I ŻYCZLIWA 8

Zgodnie z obietnicą, zaczynamy relacje z działań związanych z tygodniem życzliwości. A przygotowania rozpoczęliśmy już wcześniej. Na zebraniach z rodzicami rozdawaliśmy karteczki, umilacze. Były to cytaty, które miały choć na chwilę przegnać chmury, wywołać uśmiech. Jeśli choć u jednego rodzica udało nam się spowodować taką reakcję, było warto.

Przygotowaliśmy i powiesiliśmy na korytarzu koło potrzeb, które miało sprawić, że każdy otrzyma to, czego w danej chwili potrzebuje: miłość, bezpieczeństwo... weź tyle, ile potrzebujesz. Daj tyle, ile możesz. Podaj dalej, a świat stanie się piękniejszy. Serio.

Zorganizowaliśmy pocztę życzliwości. O co chodzi? Napisz komuś coś miłego, wrzuć do specjalnie przygotowanych skrzynek, a my przekażemy adresatowi. Fajnie być miłym. Czasami jedno słowo, jedno zdanie i cała masa radości. Uśmiechnij się i podaj dalej.To nasze zadanie na dziś. Rusza nasza poczta życzliwości.

Kolejne zadanie polegało na przygotowaniu  przez klasy plakatu, promującego życzliwość. Miały one pokazywać istotę naszego tygodnia. Promować uśmiech, szacunek do drugiego człowieka, okazywany na wiele sposobów. Oto efekty. Prace zostały wyeksponowane na korytarzach.

Ogłosiliśmy konkurs literacki na krótką formę wierszowaną, pt. "Życzliwy limeryk". Uczniowie mogą wyrazić swoją życzliwość dla innych w miły i jednocześnie oryginalny sposób.Na prace czekamy do końca tygodnia, a podsumowanie konkursu odbędzie się pierwszego dnia wiosny. Pamiętajmy, że dobre słowo nic nie kosztuje, a wiele buduje.

Samorząd klas I-III w tygodniu życzliwości zorganizował  konkurs plastyczny „Lubię pomagać”.  Nagrodzono prace: z klasy  I a Agaty Gawrysiak, Julii Jaroszek, Wiktora Krysiaka,  z II a Leny Chęcińskiej, z IIb Zofii Siedleckiej, Zofii Wojciechowskiej,  Leny Czyrkun,  a z III a Sandry Cichockiej i Wojciecha Wilczyńskiego.

W ramach tygodnia życzliwości uczniowie klas I- III przygotowali występ na który zaprosili kolegów z przedszkola.

W klasie pierwszej pedagog szkolny przeprowadził zajęcia " Emocjonalne ZOO"

Fajnie jest być miłym i życzliwym. Kolorowe duszki pokazały, gdzie mogą mieszkać emocje w naszym ciele. Żyrafa uczyła rozpoznawania i wyrażania swoich uczuć i potrzeb. Czasami przeszkadzał jej Szakal. Na pomoc Żyrafie przybyła uważna i spokojna Żabka, która pokazała jak wcisnąć STOP i porozumiewać się bez przemocy. Uczyła nas obserwacji własnego oddechu. Zachęcała do poznawania świata za pomocą wszystkich zmysłów. Na koniec Miś zaprosił nas do ćwiczeń ciszy. Dzięki nim usłyszeliśmy szum morza zamknięty w muszli. W naszym kąciku złości położył bąbelkową folię. Okazało się, że nie taki diabeł straszny ...ze stresem też można sobie poradzić. Przy relaksacyjnej muzyce kolorowaliśmy portrety bohaterów dzisiejszych zajęć.