"Zawiśle -dawny Szpetal Dolny na starej fotografii"

W dniu 20 listopada 2020 r. odbył się wernisaż wystawy pt."Zawiśle - dawny Szpetal Dolny na starej fotografii". Zdjęcia prezentowane na tej wystawie zostały podarowane Zespołowi Szkół nr 8 przez Stowarzyszenie Mieszkańców Zawiśla. Fotografie pochodzą z prywatnych kolekcji mieszkańców osiedla i obrazują ich życie codzienne ale także historię dawnego Szpetala Dolnego. Po raz były prezentowane na wystawie w Centrum Kultury Browar B, której wernisaż miał miejsce 11 kwietnia 2018 roku. Dzięki uprzejmości członków Stowarzyszenia Mieszkańców Zawiśla, a także w trosce o zachowanie pamięci o latach minionych naszej dzielnicy, postanowiliśmy stworzyć w naszej szkole wystawę stałą. Będzie ona służyła uczniom Zespołu Szkół nr 8, nauczycielom, gościom odwiedzającym szkołę oraz mieszkańcom Zawiśla.

link do wydarzenia: