Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

5-11 października 2020 r.

„ Dysleksja inspiruje do (nie)zwykłych działań”

Z tej okazji w naszej szkole zostały podjęte następujące działania:

1. Klasy I-III- Obrazkowy Teatrzyk Kamishibai Wszyscy jesteśmy różni, a tak samo ważni.

Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii,wykorzystująca plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę.

2. Klasy IV-V- Prace plastyczne- Karykatura sławnego dyslektyka

3. Klasy VI-VIII- wiersze haiku- nt. przyjaźni, tolerancji, akceptacji

Japońska forma poetycka; składająca się z 17 sylab podzielonych na trzy części znaczeniowe po 5, 7 i 5 sylab.

Uczniowie klas IV-VIII zostali zapoznani z prezentacją multimedialną dotyczącą dysleksji. Zostały także wykonane gazetki tematyczne, a w bibliotece szkolnej wystawka literatury związanej z w/w tematyką.

Klasy miały również za zadanie stworzyć okrzyk promujący radzenie sobie  z trudnościami.

Działaliśmy wspólnie- pedagodzy, wychowawcy, nauczyciele biblioteki i uczniowie.