Dworce, fabryki, uzdrowiska. Historie polsko-rosyjskie 2019

Dnia 7.09.2019 grupa młodzieży ze szkoły nr 8 we Włocławku pod opieką pani Danuty Lewandowskiej odwiedziła Nieszawę i Ciechocinek, dokumentując z fotografem Jarosławem Czerwińskim i grupą Fotoobiektywni zabytki dotyczące kolei żelaznej i żeglugi rzecznej.

Sfotografowaliśmy dwa dworce kolejowe - w Wagańcu i Ciechocinku - a także zespół budynków komory celnej w Nieszawie, gdzie przebiegała odprawa graniczna w trakcie zaborów.

Na koniec odwiedziliśmy warzelnię soli w Ciechocinku, by poznać kulisy świetnie prosperującego w czasach XIX wieku przemysłu solnego i przepłynęliśmy promem przez Wisłę, by poznać klimat XIX-wiecznej Nieszawy.

Dofinansowanie w ramach programu Otwarty konkurs 2019 Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia oraz programu Wolontariat dla dziedzictwa 2019 Narodowego Instytutu Dziedzictwa.